چگونه وبسایت از برند شما در زمان اجرای طرح صیانت محافظت می‌کند؟
فکر کردید که چگونه باید در زمان اجرایی شدن طرح صیانت برند خود را از رکود نجات دهید؟ در این مقاله توضیح دادیم چرا وبسایت بهترین راه است.
تحریریه دومینو
تیم تولید محتوای آژانس دیجیتال مارکتینگ دومینو در تلاش است تا جدیدترین اطلاعات در حوزه‌های طراحی سایت، بهینه سازی موتورهای جستجوگر، تولید محتوا و مدیریت کسب و کار را در اختیار شما قرار دهد.

چقدر درمورد طرح صیانت از حقوق کاربران اطلاعات دارید؟ با عملی شدن این طرح، چه اتفاقاتی برای کسب و کارها خواهد افتاد؟ دیگر نمی‌شود تاثیر استفاده از سرویس دهندگان خارجی در کسب و کارها را انکار کرد. گوگل، یوتیوب، واتس‌آپ، تلگرام و … به نحوی در درآمدزایی و گسترش برندهای شخصی و شرکت‌های بزرگ‌تر دخیل هستند. اما سوال اصلی اینجاست. چه اتفاقی رخ داد که به یکباره تصمیم به اعمال محدودیت این شبکه‌ها گرفتند؟ مهم‌تر از آن؛ چقدر زمان می‌برد که از پلتفرم‌های خارجی به نرم‌افزارهای مشابه و ایرانی آن مهاجرت کنید؟ در مدتی که مردم و مخاطبانتان در این اپلیکیشن‌ها عضو نشدند چگونه می‌خواهید برای برند خود تبلیغات انجام دهید؟ به جرات می‌توان گفت که در این مدت وبسایت، کسب و کار شما را از رکود و ورشکستگی نجات می‌دهد. در ادامه به چیستی این طرح و توضیح درمورد دلایل استفاده از وبسایت در این مدت پرداختیم.

چه شد که طرح صیانت از حقوق کاربران تایید شد؟

طبق گزارش خبرنگاران ایمنا، این طرح ابتدا وارد فهرست طرح‌های مورد بررسی مجلس قرار گرفت که با اعتراض گسترده کارشناسان شبکه‌های اجتماعی و کاربران این پلتفرم‌ها مواجه شد. پس از این اتفاق، پروژه دستخوش تغییراتی شد و مجددا به مجلس ارائه شد. این بار مخالفت گسترده‌تر مردم، محتواهای منتشر شده در سوشال مدیا، ایجاد کارزار، جمع‌آوری امضای الکترونیکی و … هم موفق به جلوگیری از تصویب این طرح نشد. سرانجام در تاریخ 6 مرداد ماه 1400 -3 روز پیش- این طرح توانست نظر 85 نفر از حاضرین و نمایندگان مجلس را به خود جلب کند و از آنها رای مثبت دریافت کند تا بتواند خود را به مرحله اجرا برساند.

پیش از تصویب این طرح عباس مرادی، تدوینگر این پروژه، در لایو اینستاگرامی که با حضور چند کارشناس فعال سوشال مدیا برگزار شد از طرح خود دفاع کرد و آن را “صیانت از حقوق کاربران” نامید. او با توضیحات و ارائه مستند از متن طرح، سعی داشت تا افراد حاضر در آن لایو را متقاعد کند که این پروژه به نفع مردم است و هیچگونه خللی در استفاده از شبکه‌هایی همچون اینستاگرام تا زمان پیدا شدن نمونه داخلی قابل قبول و با کیفیت که قادر به رقابت با اپلیکیشن مربوطه باشد، ایجاد نخواهد شد.

مدتی پس از این اتفاق و خصوصا به تصویب رسیدن طرح صیانت از حقوق کاربران، فضای توییتر و به کل، اینترنت منفجر شد! بنابر استناد به گوگل ترندز، نرخ جستجوی کلمه کلیدی “مهاجرت” در 6 ساعت، 700 درصد افزایش یافت. کاربران توییتر چند هشتگ را ترند کردند و در مدت زمان 30 دقیقه، 700 توییت با هشتگ‌‌های “طرح صیانت” و “صیانت از حقوق کاربران” منتشر شدند.

پیش نویس متن این طرح را به صورت کامل دانلود کنید.

طرح صیانت وبسایت
افزایش عجیب جستجوی کلمه کلیدی “مهاجرت” در تاریخ 6 مرداد 1400

چگونه وبسایت برند شما را در اوج نگه می‌دارد؟

1.در طراحی سایت می‌توانید از سرویس دهندگان ایرانی استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند شما را ترغیب به استفاده از وبسایت در هنگام اجرایی شدن طرح صیانت کند، قابلیت استفاده وبسایت از سرویس دهندگان ایرانی است. طبق استناد به متن پروژه صیانت از حقوق کاربران، ایران تنها در صورت مذاکره و قبول شرایط به صورت دو طرفه به سرویس دهندگان خارجی اجازه می‌دهند تا در کشور فعالیت کنند. از آنجایی که احتمال بالایی برای قبول نشدن شرایط کشورمان از طرف آن سرویس دهندگان بالا است، عملا شرکت‌هایی که هاست و خدمات هاستینگ هم ارائه می‌دهند نمی‌توانند با کشور همکاری داشته باشند.

پس یکی از بهترین روش‌های تبلیغات و فرار از رکود شرکت، طراحی سایت و استفاده از هاستینگ ایرانی می‌باشد. خوشبختانه در زمینه طراحی سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ دومینو عملکرد بسیار خوبی را داشته و توانسته رضایت مشتری‌های خود را بدست آورد. برای مشاهده توضیحات و نمونه کارهای ما در زمینه طراحی وبسایت، می‌توانید به صفحه “طراحی سایت” مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با تماس با شماره 09035226724 از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

two designers are designing website طرح صیانت
در شرایط کنونی می‌توانید با استفاده از طراحی سایت فروش خود را حفظ کنید.

2.وضعیت پلتفرم‌های اجتماعی مشخص نیست!

با توجه به اینکه یکی از بندهای طرح صیانت مذاکره با شرکت‌های هدف و تاکید بر استفاده از جایگزین‌های ایرانی بود، عملا وضعیت پلتفرم‌های اجتماعی همچون اینستاگرام مشخص نیست و همه چیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همچنین نمی‌توانید ریسک کنید و تبلیغات خود را تنها به شبکه‌های اجتماعی اختصاص دهید؛ زیرا اگر این طرح به صورت کامل اجرا شود، مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا مردم به این اپلیکیشن‌ها مهاجرت و به آن‌ها عادت کنند.
پس شما در این مدت نمی‌توانید درآمدی که از سوشال مدیا کسب می‌کردید را بدست آورید. اما اگر هوشمندانه عمل کنید، می‌توانید با داشتن وبسایت در این مدت که اکثر برندها نمی‌دانند چه کاری باید انجام دهند، یک سر و گردن از آنها پیش باشید.

some social media platforms طرح صیانت
در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم بجای سوشال مدیا، بر روی وبسایت تمرکز کنید.

3.سایتتان به یک مرجع تبدیل می‌شود

هم‌اکنون اکثر برندها استراتژی‌های مختلفی برای حضور و فعالیت در پلتفرم‌های مختلف اجتماعی را دارند. اما اگر طرح صیانت تصویب شود و مدتی از سوشال مدیا دور شوید و زمانی برای پیدا کردن استراتژی مناسب جدید صرف کنید، قاعدتا کمی عقب خواهید افتاد. اما مدت زیادی است که برندها از وبسایت استفاده می‌کنند و با استراتژی‌های آن آشنا هستند. یک راه که می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم، ترکیب استراتژی‌ها و ساخت یک راهبرد جدید و متمرکز برای فعالیت در وبسایت است.

به طور مثال شما یک فروشگاه آنلاین هستید. از سایت برای فروش و از اینستاگرام برای ارائه توضیحات محصول استفاده می‌کردید. (البته این یک مثال است.) می‌توانید استراتژی‌های فروش خود را حفظ کنید و بخش جدیدی در سایت خود ایجاد کنید. با ایجاد این قسمت از سایت، می‌توانید توضیحات محصولتان را بنویسید و سپس کاربر اقدام به خرید کند.

با این حرکت هوشمندانه می‌توانید سایت خود را به یک مرجع تبدیل کنید تا مشتریانتان دیگر سر در گم نشوند. اینگونه تا لحظه خرید مشتری طبق برنامه‌های شما حرکت خواهد کرد. البته برای انجام این کار باید ux مناسبی طراحی کنید. اگر نمی‌دانید چگونه به صورت منحصر به فرد طراحی ux کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله “5 روش امتحان شده که در تقویت طراحی UX به شما کمک می‌کند” را مطالعه کنید.

a woman sitting on chair holding a phone طرح صیانت
یک راه هوشمندانه برای افزایش فروش در زمان طرح صیانت، فروش از طریق وبسایت است.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که تمام دلایلی که در این مقاله بیان شد، نسبت به شرایط فعلی و با توجه به بندهای حاضر در متن طرح صیانت بیان شد. همانطور که بالاتر گفته شد، اگر نگران فروش برند خود هستید، می‌توانید از طریق صفحه طراحی سایت سفارش خود را اعلام کنید یا از طریق تماس با شماره 09035226724 از مشاوره رایگان استفاده کنید.

برای مطالعه جدیدترین مطالب ما، در خبرنامه ایمیلی دومینو عضو شوید

شاید این مطالب برایتان مفید باشند

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *